УРОК « Я досліджую світ»

Тема. Яку будову мають рослини?

Мета: ознайомити дітей з будовою рослин, з’ясувати значущість кожного органа рослини; розвивати мовлення, мислення; виховувати дбайливе ставлення до природи.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

II. Повідомлення теми і мети уроку

— Відгадайте загадки.

На дошці з’являються картинки-відгадки.

• Навесні цвітуть, мов свічі,

Заглядають сонцю в вічі,

А під осінь ті свічки

Вдягнуть з голок кожушки. (Каштан)

• Я на сонце дуже схожа —

Золотиста, ніжна, гожа.

Рано-вранці розквітаю.

Відгадати вам неважко,

Що за квітка я?.. (Ромашка).

• На кущах росте низенько

Оця ягідка кисленька.

Рвеш, так не подряпай ручки,

Бо на тих кущах колючки. (Аґрус)

— Яку загальну назву можна дати всім цим відгадкам? (Рослини)

— Назвіть рослини, які ви знаєте.

— Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, з чого складаються рослини.

III. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

1. Робота за підручником (с. 58-59)

— Високий дуб і низенька ромашка, колючий аґрус і блакитні дзвоники — все це рослини. Вони різні, проте складаються з однакових частин: корінь, стебло, листки, квітки, плоди. Ці частини називають органами рослини.

— Розгляньте фото на с. 58.

— До якої квітки прилетіло Сонечко Семикрапочка? Що нового воно дізналося про будову рослин?

— Знайдіть на малюнку органи рослини: корінь, стебло, листки, квітки, плоди з насінням.

Робота в групах

— Поміркуйте: з яких частин складаються рослини?

— Роздивіться зображення купальниці і назвіть усі її частини.

— Рослини виглядають по-різному. Але всі вони мають корінь, стебло, листя, квітку, плід і насіння.

— Якщо у рослин є квітка, то їх називають квітковими.

— Розгляньте фото на с. 59.

— Назвіть квіткові рослини.

2. Повідомлення вчителя з елементами бесіди

— Рослини — це жива чи нежива природа?

— Доведіть, що це жива природа (дихають, ростуть, розмножуються, живляться, помирають).

— Що потрібно рослині для життя? (світло, тепло, вода, поживні речовини, повітря)

— Що дає світло і тепло? (Сонце)

— Звідки рослини беруть воду? (З ґрунту)

— Кожен орган рослини виконує певну роботу.

— Давайте разом поміркуємо, навіщо рослині корені? (Корінь закріплює рослину в ґрунті, міцно утримує її.)

— Для чого потрібне стебло? (Тримає листя і квітку.)

— Для чого потрібне листя? (Ловить сонячне проміннячко, листям рослина дихає.)

— Для чого потрібна квітка? (У ній утворюються насіння і плоди.)

— Як ви вважаєте, чи зможе рослина жити без якого-небудь органа? Висновок. Усі органи рослини важливі. Це єдиний організм.

3. Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Продовження роботи за підручником

Практична робота. Будова рослини

— Розгляньте малюнки і фото на с. 59.

— Які рослини зображено?

— Які частини є у помідора?

— Де заховалося насіння у кавуна, кульбаби, суниці та черешні?

2. Завдання для друга природи

— Розкажіть, яка рослина у вас улюблена. Назвіть усі її частини.

V. Підсумок уроку

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Які рослини ви знаєте?

— Що є спільним у будові рослин?

— Для чого рослині корінь, стебло, листя?

— Які рослини називаються квітковими?

— Доведіть, що це жива природа (дихають, ростуть, розмножуються, живляться, помирають).

— Що потрібно рослині для життя? (світло, тепло, вода, поживні речовини, повітря)

— Що дає світло і тепло? (Сонце)

— Звідки рослини беруть воду? (З ґрунту)

— Кожен орган рослини виконує певну роботу.

— Давайте разом поміркуємо, навіщо рослині корені? (Корінь закріплює рослину в ґрунті, міцно утримує її.)

— Для чого потрібне стебло? (Тримає листя і квітку.)

— Для чого потрібне листя? (Ловить сонячне проміннячко, листям рослина дихає.)

— Для чого потрібна квітка? (У ній утворюються насіння і плоди.)

— Як ви вважаєте, чи зможе рослина жити без якого-небудь органа? Висновок. Усі органи рослини важливі. Це єдиний організм.

3. Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Продовження роботи за підручником

Практична робота. Будова рослини

— Розгляньте малюнки і фото на с. 59.

— Які рослини зображено?

— Які частини є у помідора?

— Де заховалося насіння у кавуна, кульбаби, суниці та черешні?

2. Завдання для друга природи

— Розкажіть, яка рослина у вас улюблена. Назвіть усі її частини.

V. Підсумок уроку

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Які рослини ви знаєте?

— Що є спільним у будові рослин?

— Для чого рослині корінь, стебло, листя?

— Які рослини називаються квітковими?

— Доведіть, що це жива природа (дихають, ростуть, розмножуються, живляться, помирають).

— Що потрібно рослині для життя? (світло, тепло, вода, поживні речовини, повітря)

— Що дає світло і тепло? (Сонце)

— Звідки рослини беруть воду? (З ґрунту)

— Кожен орган рослини виконує певну роботу.

— Давайте разом поміркуємо, навіщо рослині корені? (Корінь закріплює рослину в ґрунті, міцно утримує її.)

— Для чого потрібне стебло? (Тримає листя і квітку.)

— Для чого потрібне листя? (Ловить сонячне проміннячко, листям рослина дихає.)

— Для чого потрібна квітка? (У ній утворюються насіння і плоди.)

— Як ви вважаєте, чи зможе рослина жити без якого-небудь органа? Висновок. Усі органи рослини важливі. Це єдиний організм.

3. Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація отриманих знань

1. Продовження роботи за підручником

Практична робота. Будова рослини

— Розгляньте малюнки і фото на с. 59.

— Які рослини зображено?

— Які частини є у помідора?

— Де заховалося насіння у кавуна, кульбаби, суниці та черешні?

2. Завдання для друга природи

— Розкажіть, яка рослина у вас улюблена. Назвіть усі її частини.

V. Підсумок уроку

— Що нового ви дізналися на уроці?

— Які рослини ви знаєте?

— Що є спільним у будові рослин?

— Для чого рослині корінь, стебло, листя?

— Які рослини називаються квітковими?

Кiлькiсть переглядiв: 324

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.