1. Фенологічні спостереження.

/Files/images/1 фен с.png

2. Вікторина "Впізнай природну зону".

- "З незапам’ятних часів ці землі приваблювали людину неповторною красою своїх краєвидів, багатствами чорноземів, зеленими луками і дібровами, садами і виноградниками. На родючих чорноземах вирощують різноманітні зернові і технічні культури".

- "Рано навесні, коли ліс ще не вдягнувся у листя, тут з'являються ранньоквітучі трав'янисті рослини: сон-трава, підсніжник, пролісок, медунка. Під охорону взято благородних оленів, козуль, річкових бобрів, зубрів".

- "Зима тут коротка, волога і тепла. Сніг довго не затримується. Літо довге і сухе. На погоду впливають море і гори".

- "Широкі рівнинні простори цієї зони перетинають річки, яри та балки. Літо тут жарке, часто бувають посухи. Зима холодна, малосніжна, іноді з сильними вітрами. Іноді вітер переносить верхній родючий шар ґрунту. Найкраще тут навесні, коли землі цієї зони стають схожими на різнобарвний килим".

3. Ознайомлення з будовою гори.

/Files/images/1 юга.jpg

4. Цікаві факти про гори.

На Землі є принаймні 100 гір, висота яких від рівня моря перевищує 7200 метрів, всі вони розташовані в центральній і південній Азії. Сумарна висота перших десяти складає приблизно 83,78 кілометра - поставлені один на одного вони всього на 16,22 кілометра не "дотяглися" б до офіційної межі космосу.

Сумарна висота 100 найвищих гір складає приблизно 754,5 кілометра. З такої висоти можна побачити об'єкт, що знаходиться на відстані приблизно 3,19 тисячі кілометрів - це майже те ж саме, що з Нью-Йорка побачити Лос-Анджелес. Світло в вакуумі проходить таку дистанцію за 0,002517 секунди.

Висота гори Еверест - 8848 метрів. Це можна порівняти з товщиною озонового шару Землі, але приблизно в чотири рази менше максимальної висоти, з якою коли-небудь стрибав землянин - Фелікс Баумгартнер.

Найвищою у світі горою, яка ще не скорилася людині, вважається Гангкхар Пуенсум в Бутані з висотою над рівнем моря 7570 метрів. З такою висотою гора могла б легко пройти через найбільше кільце Великого адронного коллайдера.

Найчастіше на Землі, за деякими даними, люди підкорюють гору Монаднок в американському штаті Нью-Гемпшир. Висота її вершини над рівнем моря - 965 метрів, це приблизно 4825 хвилястих папужок або 965 новонароджених слоненят.

Найбільший вулкан на Землі - гавайський Мауна Лоа. Його обсяг оцінюється приблизно в 75 тисяч кубічних кілометрів - це значить, що в нього цілком помістилося б Каспійське море і ще вистачило б місця для Ладозького озера, найбільшого прісноводного озера в Європі.

Висота «надводної» частини Мауна Лоа - 4169 метрів. Це п'ять веж «Бурдж Халіфа», поставлених один на одного, або більше 434,27 тисячі стандартних кубиків «Лего». До речі, таку вежу з них скласти не вийде - пластик, з якого зроблені кубики, почне ламатися від тяжкості при висоті вежі в 3,5 кілометра.

«Істинна» висота Мауна Лоа з урахуванням підводної частини і з самого початку його «вибухової» історії може досягати 17 тисяч метрів - таким чином, Мауна Лоа майже наздоганяє найвищі гори Сонячної системи, гору Олімп на Марсі та гору в центрі кратера Реясільвія на астероїді Веста (обидві - понад 20 кілометрів).

Найвищий активний вулкан на Землі - чилійський Охос-дель-Саладо висотою 6893 метра. Це десь 63 ракети Saturn V, найвищої в історії космонавтики, або 59,6 секвої Гіперіон на півночі Каліфорнії, найвищого дерева на Землі.

Місто Вічіпруф в австралійському штаті Вікторія стверджує, що однойменна гора в ньому - найменша в світі. Її висота становить 43 метри. Загальновизнаного визначення гори не існує, але в багатьох країнах горами вважаються об'єкти з висотою більше 609 метрів.

5. Відео "Найвищі гори світу".

ТОП-8 найвищих гір світу

Кiлькiсть переглядiв: 131

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.