День української писемності

«Це мова моя, це мова моєї країни»

Уже традиційно в Херсонському НВК І-ІІ ступенів №8 пройшов День української мови та писемності. Найрізноманітніші заходи тривали упродовж дня. Це і конкурси, й виставки, і концертні програми, і просто змагання, а також цікаві уроки про скарби рідного слова, класні години тощо. Цього року програма дня була, як завжди, досить цікавою. Учні мали змогу поринути у багатющий світ краси і принад рідної української мови, вшанувати пам'ять про видатних діячів нашого народу, завдяки яким вона сьогодні у нас є.

Сила слова безмежна! Воно здатне робити диво, бо хвилює найтонші струни людського серця. І саме тому до Дня української писемності та мови з метою формування в учнів любові до рідної мови, бажання її вивчати, удосконалювати мовленнєві здібності та з метою виховання патріотизму, гордості за свою Батьківщину, у школі було проведено класні виховні години на тему: «Мови чарівної голос»

У шкільній бібліотеці була зроблена виставка літератури «Любіть Україну і мову її солов’їну». Учні школи змогли переглянути цікаві факти про мову, прочитати вислови відомих людей …

Нині проводиться багато конкурсів знавців української мови. Одним із наймасовіших і найпопулярніших є Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, який уже сімнадцятий рік упевненою ходою крокує не лише в Україні, а й у багатьох країнах світу, де живуть наші співвітчизники. Це підтвердження того, що словесність – початок усіх наук. Вона - джерело, звідки починається струмок, який ширшає, набирає силу і розливається могутньою рікою духовності. У нашій школі 9 листопада стартував І етап цього конкурсу.

Також учні та вчителі мали змогу узяти участь у написанні традиційного диктанту національної єдності, який відбувається шістнадцяте. Текст диктанту «Крила України» зачитував автор доцент Київського університету ім.Бориса Грінченка Олександр Авраменко.

Ще одним із заходів у рамках Дня української мови стала конкурсна виставка стіннівок, присвячених українській мові. Оригінальності учнів не було меж, а тому на виставці ми побачили найрізноманітніші за стилем та ідеєю роботи.

Цікавим і захоплюючим було мовне змагання «Це мова моя, це мова моєї країни» серед учнів 7,9 класів, проведене вчителями-мовниками Радіоновою Н.П і Яцковою Т.В.. Як і годиться, все було по-справжньому: коротенька прелюдія: вступне слово, умови змагання та його особливості, представлення журі, а далі – запекла боротьба… Цікаві завдання надихали учасників на справжні подвиги. У підсумку, всі були задоволені і з піднесеним настроєм. Журі винесло свій вердикт, переможці отримали солодкі подарунки, команди привітали одна одну. Захід був дійсно пізнавальним, веселим, незвичним, учням сподобалось, а це головне.

Сьогодні ми є свідками відродження української мови. Вона заграла усіма барвами мелодійного українського слова у навчальних закладах, на вулицях міст і сіл. Вивчаючи рідну мову, учні виявляють свідоме бажання бути гідними громадянами своєї держави.

Отже, маємо сміливість серцем і душею впевнено сказати: «Ми – українці!». Хай усіх нас єднає належність до великого народу! Плекаймо всі разом ту мову, що дісталась нам у спадок від наших пращурів!
Великий український вчений, мовознавець Іван Огієнко сказав: «Мова – душа кожної національності, її святощі, її найцінніший скарб». Любіть, поважайте та вдосконалюйте нашу мову, адже мова, як і Україна, — у нашому серці, і починається вона з кожного з нас.