Доброго дня, любі учні. Ми продовжуємо з вами вивчати твір « Аліса в країні Див». І сьогодні ми поговоримо саме про головну героїню – Алісу.

Аліса (англ. Alice) — головна героїня твору, англійська дівчинка-школярка віком біля семи років. Вважається, що її прообразом була реальна Аліса Лідделл, з якою Льюїс Керрол був знайомий. Аліса, потрапивши до Країни див, показує плутанину в знаннях, наприклад, неправильно множить чи читає дитячі віршики.

Попри дивовижні перетворення і жителів Країни див, Аліса сміливо поводиться там і намагається зрозуміти як там все працює. Класичним образом Аліси є світловолоса дівчинка в сукні, панчохах і черевичках, як вона зображена на ілюстраціях Джона Теніела. Проте Аліса Лідделл мала темне волосся і саме такою зображується деякими ілюстраторами.

Аліса - вічна мрійниця. Їй ніколи не буває нудно: вона завжди вигадає для себе гру або розвагу. При цьому головна героїня гранично ввічлива з усіма, незалежно від походження людини і його особистісних якостей. Ну і в міру наївна - це в силу її юного віку і мрійливості.

Ще одна невід'ємна риса Аліси - це цікавість. Саме завдяки їй вона потрапляє у всякі переробки і пригоди. У колективі грає роль спостерігача: їй обов'язково потрібно додивитися, чим закінчиться справа. Але якщо їй стає цікаво, вона піде до кінця, щоб задовольнити свою цікавість. І вибереться з будь-якої ситуації неушкодженою, завдяки своїй невичерпній винахідливості.

Аліса:чемна- видно що Аліса вихована в класичній англійської школі і знає манери поведінки;допитлива- її цікавить усе, що трапляється на шляху, навіть якщо це небезпечно для здоров'я або життя;найрозумніша- Королева, Король, Кат побігли до Аліси, щоб вона їх розсудила.

Словникова робота:

Портрет (від фр. Portrait – зображення, опис зовнішності) – складова частина структури персонажа. Літературний портрет – поняття об’ємне. У нього входять не тільки внутрішні риси героя, складові суть характеру людини, а й зовнішні, що доповнюють, що втілюють у собі типове, характерне й індивідуальне.

До вашої уваги пропоную психологічний портрет Аліси у вигляді таблиці.

Риси характеру Епізод тексту
Допитливість, цілеспрямованість Переслідування Білого Кролика
Цікавість, полюбляє пригоди Гонитва за Білим Кроликом. Політ через кролячу нору. Бажання потрапити в чарівний сад
Сміливість Політ через кролячу нору. Не боїться випробувань. Не лякається Герцогині та Королеви
Живе у світі фантазій Роздвоюється, фантазує, любить вдавати двох осіб одночасно
Спостережливість Помічає в інших як хороше, так і погане
Чемність, ввічливість Спілкування з Мишею, Чеширським Котом, Гусінню
Розум, здоровий глузд Навіть в чарівному світі не втрачає здорового глузду
Людяна, співчутлива, милосердна Турбується про дитинча Герцогині. Переживає за підданих королеви, яким та наказала відрубати голови
Волелюбна, зберігає почуття власної гідності Не принижується перед Королевою, вважає її смішною. Не дозволяє собою керувати, маніпулювати
Рішуча, схильна до ризику Експерименти з їжею та питвом, що регулюють зріст
Правдива Говорить у вічі іншим, що про них думає
Оптимістична, доброзичлива «Що сталося б з днем і ніччю, якби земля оберталася навколо швидше, ніж один раз на добу?»
Освічена, але часто верзе дурниці Постійно говорить дурниці, але знає декілька мов, орієнтується в історії, плутає, але намагається вивчити таблицю множення

ДЗ: придумати свою пригоду для Аліси в країні Див (до 10 речень).