Мета:систематизувати знання про забруднення ґрунтів та його вплив на здоров’я, розвивати навички ведення активного діалогу, колективного обговорення, роботи у групі, вміння формулювати висновки; виховувати активну громадську позицію щодо збереження екологічної безпеки оточуючого середовища.

/Files/images/Слайд3.JPG

/Files/images/Слайд13.JPG

/Files/images/Слайд5.JPG

/Files/images/Слайд6.JPG

/Files/images/Слайд18.JPG

Навіщо перевіряти воду?

Людина використовує воду щодня. З нею в організм можуть надходити не тільки корисні, але й небезпечні речовини. Вода - універсальний розчинник, тому вона зазвичай не зустрічається в хімічно чистому вигляді. Разом з бактеріями і вірусами вона також може нести в собі і безліч різних домішок. Все це впливає на смак води, її запах, прозорість і колір. І навіть за цими простим ознаками можна визначити, що її якість змінилася.

Забруднена вода є причиною майже 70-80 % всіх відомих захворювань і на 30 % прискорює процеси старіння. Ось чому так важливо перевіряти її якість. А якщо немає можливості віддати воду на аналіз в лабораторію, первинне тестування можна провести і в домашніх умовах.

Зберігання Цей тест дозволяє визначити наявність сторонніх домішок. Налийте воду в чисту прозору пляшку, закрийте кришкою і залиште в темному місці. Якщо через кілька днів з'явився хоча б одна з вселяючих підозру ознак (плівка на поверхні, наліт на стінках, осад), то якість води залишає бажати кращого: у ній присутня велика кількість солей металів.

Кип'ятіння Цей досвід дозволяє визначити, чи присутні у воді метали у високій концентрації. Доведіть воду в каструлі до кипіння, потім залиште її на повільному вогні ще на 12-14 хвилин. Після почекайте ще 20 хвилин, поки вода охолоне, і потім вилийте її. Наявність вапняних відкладень та накипу на стінках каструлі - не найкращий показник. Якщо колір накипу, сірий, значить, перевищена концентрація кальцію, коричнево-жовтий - заліза.

Тест з марганцівкою Звичайна марганцівка дозволяє визначити, чи придатна вода для пиття. Невелику її кількість розчиніть в склянці з досліджуваною рідиною і оцініть реакцію. Вода повинна стати світло-рожевою. Якщо ж вода набула жовтий відтінок, то вона поганої якості і пити її не можна. Марганцівка знебарвлюється, коли руйнує органічні речовини.

Заварювання чаю Чай може по-різному заварюватися в різній воді, навіть якщо вся вона хорошої якості. Але особливу увагу варто звернути на прозорість напою. У склянку з свіжозаваренним чаєм налийте 40-50 мл перевіреної сирої води. Якщо вміст склянки набуває більш світлий відтінок, то якість води прийнятна. Якщо чай помутнів - таку воду пити не можна: в ній може бути надлишок солей або інших шкідливих речовин, в тому числі і органічних.

Зважування Вважається, що вода хорошої якості легша. За допомогою точних кухонних вагів можна зважити 2 зразка води. Перший зразок - еталонний (у якості еталону може виступати вода з кулера або фільтрована вода), другий - тестований. Краще користуватися одним і тим же мірним стаканом. Хороший показник - приблизно однакова маса зразків (різниця повинна складати не більше 1-2 %).

Тест з дзеркалом Щоб визначити наявність сторонніх домішок, нанесіть невелику кількість води (1-2 мл) на чисту скляну поверхню - для цих цілей можна використовувати дзеркало. Зачекайте, поки рідина випарується, потім оцініть результат. Якщо на поверхні залишився слід, значить, у воді присутні сторонні домішки. Вода хорошої якості після випаровування залишає поверхню чистою.

Розчинення мила Цей спосіб дозволяє перевірити воду на жорсткість. Додайте у воду невелику кількість мила. Якщо вода м'яка, воно швидко розчиниться і створить велику кількість піни. При жорсткій воді все відбувається з точністю до навпаки. Жирні кислоти утворюютья з кальцієм і магнієм, що містяться у воді, міцні з'єднання, і мило перестає давати піну. За життя людина випиває близько 35 тонн води. Ось чому так важливо стежити за її якістю. Особливо враховуючи, що до 80 % різних хімікатів з навколишнього середовища обов'язково потрапляють в джерела води, а в ній містяться в надлишку метали здатні викликати різні хвороби.

Кiлькiсть переглядiв: 75

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.