Обладнання: тарілочка, папір, ножиці, клей, пензлик, вода в склянці, наждачний папір, фарба.

Хід роботи

1. Відгадування загадки

Не каструля, не пательня,
не чашка, не горщик,
насипають в неї кашу,
наливають борщик.

2. Порівняння тарілки та миски.

/Files/images/1 ат.jpg

3. Цікавинка.

Цікаво, що слова «посуд» у Давній Русі не було. Те, із чого можна було їсти, називали «судно». А те, із чого можна було пити, називали «посудина». Миска - дуже зручний вид столового посуду для супу, юшки, каші. Миски виконували роль тарілок. Окрім простих горщиків і мисок у хаті давніх українців зазвичай не було ніякого іншого посуду. Часто миски були дуже великі, і з них їла вся сім’я. У старовинних книжках з етикету можна знайти дивні оповідання про те, як правильно їсти із загальної миски. Гарною манерою вважалося ретельно обтерти ложку, перш ніж знову взяти суп із загальної миски.
Тарілка з’явилася значно пізніше. її назва походить від німецького «талер». У XVI ст. тарілку називали «талера», «таріль», «торел». Перші тарілки з’явилися у Франції. Вони були чотирикутної форми. Тарілку було зроблено спеціально для того, щоб кожен їв зі свого посуду. Замість тарілки використовували великі шматки хліба. На ці шматки можна було покласти шматки м’яса або риби. Хлібні «тарілки» з’їдали, роздавали жебракам чи викидали собакам.

4. Повторення правил безпеки при використання ножиць та клею.

/Files/images/1 анн.jpg

5. Демонстрація та аналіз зразка.

/Files/images/1 ата.jpg

6. Переглянь відео за посиланням wym-1585752398723

7. Виготовте тарілку з пап`є-маше за такою послідовністю.

- Починаємо заготовляти папір для пап'є-маше. Беремо старі газети і нарізаємо дрібними смужками або фігурами, так як ми можемо використовувати папір будь-якої форми і розміру.
- Беремо тарілку, перевертаємо опуклою стороною вгору і починаємо викладати на неї шматочки газети, просочені водою (перший шар), всі наступні -клеєм. Строго дотримуємося форми тарілки при обклеюванні, не виступаємо за краї. Намагаємося стежити за тим, щоб шар газет був рівномірним. Товщину пап'є-маше ми визначаємо самостійно.

/Files/images/1 т.jpg

- Всі дії в правильному порядку потрібно проводити в кілька кроків, при цьому, перш ніж почати новий шар, потрібно добре висушити попередній.
- Коли пап'є-маше буде готове, потрібно дати йому добре просохнути (не менше 24 годин).

/Files/images/1 т1.jpg

- Акуратно піддягаємо край нашого «зліпка» кінчиком ножа або ножицями (попроси допомоги в дорослих) і поступово знімаємо його з тарілки. За допомогою ножиць вирівнюємо края, наждачним папером вирівнюємо всі нерівності й можемо сміливо приступати до розмалювання нашої тарілки з пап'є-маше.
- Для цього в першу чергу нам знадобляться фарби на різній основі. Спочатку можна «прогрунтувати» виріб шаром однотонної фарби, яка послужить основою для подальшого розпису.

/Files/images/1 т2.jpg

Готовий виріб можна покрити лаком. Це подовжить термін його життя, а фарба набуде приємного глянцевого блиску.

/Files/images/1 ат3.jpg

Тепер тарілочка готова! Ти попрацював (попрацювала) на славу!
Кiлькiсть переглядiв: 99

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.