Виконання малюнка «Наші досягнення»

Прислів’я: «Усяк пожинає плоди своєї праці».

Учні малюють дерево досягнень свого життя. Гілки дерева — все те, чого вони вже навчилися і що зробили в своєму житті. Гілки можуть бути різними завдовжки залежно від того, велике те або інше досягнення або маленьке— Талант — дар, дарування, обдарованість, хист, здібність. Постійна праця над розвитком своїх здібностей і талант інколи призводять до відкриття.

Вивчення нового матеріалу

Вправа

— Чим люди відрізняються від тварин?

— Які з винаходів повністю змінили життя людського суспільства? Наведіть приклади.

— Які з винаходів допомагають людині в побуті?

— Яким є головне надбання людства?

—підготуйте розповідь про винахід колеса.

—Розкажіть, як людина винайшла сірники.

— Прочитайте легенду «Дедал та Ікар». Чого прагнув Ікар? Чи можна назвати Ікара символом мрії людини про польоти? Чи здійснилася ця мрія?

Цікаво знати!

Від «шептунчика» до мобілки

Хочете змайструвати телефон? Візьміть дві сірникові коробки, між ними протягніть нитку — і «говоріть» із другом, який перебуває в сусідній кімнаті. Авжеж, нитка лише щось «шепотітиме», але ж ви знаєте: то говорить друг, і йому ви потрібні. Подібний телефонний пристрій знайшли археологи в одному зі старовинних палаців у Перу. Там мотузок з’єднував не сірникові коробки, а посудини з гарбузів. Тому давньому телефону — не менше ніж тисяча років. Попередників у телефона було багато, але справжній винайшли відразу двоє людей. 14 лютого 1876 р. американський інженер Олександр Белл запатентував прилад «для передавання телеграфом звуків голосу». Усього дві години потому заявку про винайдення такого самого апарата до патентного бюро приніс фізик Ілайш Грей. Та першим винахідником телефону вважають Олександра Белла. Його телефон говорив тихо, хрипів, але інженер уперто вдосконалював свій винахід. А вже через рік в Америці було відкрито телефонну станцію. Коли ж у 1922 р. Белл помер, то в США на хвилину замовкли всі телефони — понад тринадцять мільйонів. Сучасні телефони вміють не лише передавати звук на відстань. Вони запам’ятовують номери і самі з’єднують з абонентом. І навіть запобігають грипові: у слухавку таких телефонів умонтовується пристрій, який стерилізує її поверхню. Є телефони-календарі, телефони-годинники... А нині ми маємо ще й мобілки — телефони без дротів. Про таке раніше можна було прочитати лише у фантастичних творах. Дзень-дзень! Задзвонив телефон. Ти прикладаєш слухавку до вуха і кажеш: «Алло!» А що означає це звичне слово? Прийшло воно до нас із моря і народилося набагато раніше за телефон. Напевне, ви неодноразово бачили в кіно, як перемовлявся капітан одного корабля з капітаном іншого. Він кричав у рупор: «Алло!», що означало: «Слухай!» Тож і ти, зателефонувавши другові, кажеш йому: «Алло!», тобто «Слухай!»

— Ми оточені речами, якими повсякчас користуємося, навіть не замислюючись, звідки вони взялися, хто їх придумав і як вони змінили на краще життя людей. Назвіть винаходи, якими ви користуєтеся.

— Визначте речі, про які вам хотілося б дізнатися.

Підбиття підсумків. Рефлексія

— Про які винаходи людства ви дізналися?

— Що вас найбільше вразило?

Кiлькiсть переглядiв: 75

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.