Які асоціації виникають у вас, коли чуєте словосвято.

2. Асоціативний кущ.

Напишіть ключове слово посередині аркуша паперу. Починайте записувати слова та фрази, які спадають на думку з обраної теми.

Коли всі ідеї записані, встановіть, де можливо, зв’язки між поняттями.

Яке ж свято ми відзначаємо в другу неділю травня? (Свято Матері)

А сьогодні і ви складете свій вірш-сенкан про маму.

3. Складання сенкану.

Мама

Мила, ніжна

Голубить, навчає, пестить

Я обожнюю матусю.

Ненечка

Вивчення нового матеріалу

1. Повідомлення теми й мети уроку

— Чи вітаєте ви з цим святоммаму?А чи вітаєте зі святами своїх друзів, рідних, знайомих? Як саме?

—У святкові дні люди запрошують одне одного в гості, щоб поділитися своєю радістю, вітають одне одного листами, листівками, телеграмами. Сьогодні ви будете вчитися писатизапрошення та вітання своїм мамам, друзям і рідним.

Поміркуйте: з яких частин складається привітання?

Чи можете ви виділити частини будь-якого привітання?

5. Розповідь про вітання

Вітаннямипоздоровляють ділових партнерів, колег чи інших осіб з нагоди ювілею, дня народження, професійного свята, обрання на посаду, успішного завершення справи, навчання тощо.

Складові успіху Вашого привітання:

•Щирість. Привітання повинно бути написано від серця.

•Доброзичливість. Вітати слів добрими словами.

•Відвертість. Краще не переобтяжувати привітання хвалебними речами, тому що таке привітання можуть сприйняти неадекватно і подумати що це лестощі.

Привітання висловлюється за допомогою такихзворотів:

• вітаємо Вас з нагоди…;

• від щирого серця вітаємо Вас із…;

• прийміть наші найщиріші вітання з нагоди…;

• щиросердно вітаємо з...

·із побажаннями добра та правдивою пошаною

Побажання, як обов'язковий елемент таких листів, висловлюютьсязадопомогою дієслівбажатитазичити.

6. Словникова робота:

вельмишановний, дорогий, шановний, добродію, сердечно, найширіші, щиросердно, маю нагоду, відзначаєте і т. д.

Зразок привітаня.