Як і тіло тварин, тіло людини покрите шкірою і «хутром».

Тільки на пальцях рук і ніг у нас ростуть не кігті, а нігті.

І, звичайно, на відміну від тварин, на тілі людини росте не хутро, а пушок і волосся.

У тілі людини протягом однієї години утворюється стільки тепла, скільки треба, щоб закип'ятити 1 л льодяної води.Якби тіло замість шкіри булопокрите непроникним для тепла футляром, то вже за годину температура тіла піднялася б приблизно на 1,5оС, а через 40 годин досягла б точки кипіння води - 100оС. Та цього, на щастя, не відбувається. Чому?

Розглянь шкіру через лупу.

Ти помітив, що шкіра непрозора, має маленькі пори. Через них і виділяється надлишок тепла з нашого організму.


1. Шкіра захищає наш організм.Незважаючи на те, що шкіра гладенька, вона дуже м`яка і пружна. Вона здатна витримати різні механічні впливи. До речі, шкіра – найважчий орган тіла людини. Шкіра дорослої людини важить приблизно від 4 до 7 кг.

2. Шкіра зберігає в організмі воду.Крім того, що шкіра не пропускає вологу в організм, вона не дозволяє воді, що міститься в організмі, випаровуватися під дією сонячних променів або високої температури.

3. Шкіра регулює температуру тіла.Спекотної погоди на тілі виступає піт. Випаровуючись, піт охолоджує температуру тіла, завдяки чому воно не перегрівається.

4. Шкіра бере участь у дотику.На одному квадратному сантиметрі шкіри близько 150 – 200 нервових закінчень, що здатні сприймати всі видивідчуттів.


5. Шкіра не пропускає в організм бактерії.Це живий панцир, який постійно оновлюється. ЇЇ верхній шар старіє і обсипається, а під ним є уже новий.Завдяки роботі сальних залоз тіло людини покриває тонка жирова плівка. Вона надає шкірі гладкостіта еластичності , оберігаючи її від розривів і тріщин, через які в організм людини можуть потрапити мікроби.

6. Шкіра допомагає нашим легеням дихати.Вона теж поглинає і виділяє кисень. Здатність шкіри дихати незначна, але через неї можуть проникнути в організм отруйні гази та інші шкідливі речовини.

Саме тому ти маєш берегти шкіру від ушкоджень. Найменша ранка – це «ворота» для небезпечної мікробів. Садна, порізи полегшують проникнення в організм вірусів і бактерій.

Щоб шкіра була здоровою – додержуйся правил гігієни: вранці , ввечері чи після прогулянки надворі треба мити руки і обличчя з милом, один раз на тиждень слід мити теплою водою все тіло. Тепла вода з милом добре очищає шкіру від бруду і мікробів.

Загартовуй шкуру: провітрюй кімнату, обливайся холодною водою, обтирайся мокрим рушником, загорай, купайся у водоймах.

Будова шкіри:

1 – пори;


2 – волосина;


3 – нерви;


4 – сальна залоза;


5 – кровоносні судини;


6 – потова залоза.


Угарячих цехах за 6 годин робітник втрачає з потом 10-12 л води, а з нею 20-25 г солей натрію і калію Ці втрати треба вчасно поповнювати, бо вони різко зменшують працездатність людей.

Швидкість росту нігтів на руках - 1 мм на тиждень. На ногах вони ростуть повільніше у 3-4 рази.

Тому нігті на руках слід стригти 1 раз на тиждень, а на ногах - 1 раз на 3-4 тижні.

Добовий ріст волосся на голові - 0,5 - 0,7 мм, добове випадіння - 50-120 шт.

Кожна волосина може жити 2 - 4 роки.

Кількість волосся на тілі людини - 25000 шт.

Міцність волосся така, що воно витримую вагу 80 г.

Кiлькiсть переглядiв: 64

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.