Тема: Звук [з][з‘]. Буква З(«зе»).

Мета: ознайомити учнів з буквою «зе», її алфавітною назвою, звуковим значенням; вчити правильному артикулюванню звука [ з], формувати вміння читати склади та слова з буквою « з»; розвивати зв’язне усне мовлення, мислення, фонематичний слух, увагу, пам'ять, збагачувати словниковий запас учнів; виховувати культуру бережливе ставлення до природи та один до одного.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: Буквар ( Пономарьова), презентація.

План уроку

1. Організація початку уроку

1.1 Привітання

1.2 Перевірка готовності до уроку

2. Актуалізація опорних знань

2.1 Відгадування загадок.

2.2 Гра « Загубилась буква».

3. Підготовчі вправи перед вивченням букви «Зе» та звука [з].

3.1 Впізнавання звука.

3.2 Робота з малюнками.

4. Ознайомлення з друкованою буквою.

4.1. Аналіз картки.

5. Вправи з читання і письма.

5.1 Читання складів.

5.2 Фізкультхвилинка

5.3 Вправа « Мозковий штурм»

5.4. Складання звукових моделей до слів.

5.5 Читання тексту.

6. Підсумки уроку.

Хід уроку

1. Організація початку уроку. Слайд 2

Привітання.

Ось уже двенить дзінок,

В гості йде до нас урок,

На місця треба сідати,

Час урок розпочинати.

1.2. Перевірка готовності до уроку.

Діти на партах повинен у вас лежати господар уроку, а саме – Буквар.

2. Повторення вивченого.

2.1. Відгадування загадок.

Коли падаю я з неба, Слайд 3

Кажуть люди: «Так і треба,

Восени тоді вважай

Буде добрий урожай!» ( Дощ)

Восени наїдається, Слайд 4

Взимку висипається. ( Ведмідь)

А хто мені може сказати , який звук ми вивчали на минулому уроці? ( [д], букву ( «де»)). Який це звук? ( твердий, глухий,приголосний).

2.2 Вставте пропущену букву.

Д_м ( дім), д_л_н_( долина), Д_н_л_(Данило), д_р_в_,. Слайд 5

3. Підготовчі вправи.

3.1 Впізнавання звука

Зоя і Зіна знайшли лозини

Лозина до лозини

І зроблені корзини.

Зоя і Зіна взяли корзини,

Взялись завзято кизил збирати.

- Який звук найчастіше повторюється у вірші? ([з]).

- Зараз я знову прочитаю вірш, а ви повинні впіймати плескаючи в долоні звук [з].

Словникова робота Слайд 6

Кизил – кущ з плодами, які мають приємний кисло-солодкий смак. Плоди вживаються в їжу свіжими або йдуть на переробку. У різних галузях харчової промисловості плоди застосовують для приготування соків, сиропів, екстрактів, компотів, варення, джемів, мармеладу, використовують як начинку для цукерок, зефіру, пастили..

Робота з підручником ( ст.94-95) Слайд 7

- Розглянемо малюнок, що розташований зверху ?

- Що ви бачите на ньому? ( зірки)

- Запишемо звукову схему слова «зірки».

- Порівняйте її з схемою у підручнику. Який звук [з] ? Чому?

Розгляд малюнків Слайд 8

Ознайомлення з друкованою буквою.

На що схожа буква «з»?

Збоку, знизу і згори

Схожа з них на цифру 3

Три зуби в букви «Зе»

Ними все вона гризе.

4.1 Аналіз картки з друкованою буквою( з яких елементів створена, складання слів та речень з даною буквою). Слайд 9

5.1. Вправи з читання ( підручник с.94)

Читання складів.

- Читання вчителем.

- Читання хором з учителем.

- Індивідуальне читання.

Фізкультхвилинка Слайд 10

5.2 Вправа «Мозковий штурм»

Придумайте слова, в яких присутня буква «З» була б на початку слова; в середині слова; в кінці слова. Слайд 11

З_________,

__з____,

______з.

( Зуб, зайчик, зошит; азбука, коза, мімоза, морозиво, мороз…)

Складання звукових схем до слів . Слайд 12

Зефір, земля, зошит, мімоза, замок. Слайд 13

Читання тексту Слайд 14-16

- Про що розповідається в тексті?

- Чому діти раділи зимі?

- Які ваші улюблені зимові ігри?

- Який заголовок можна дати даному тексту? («Чарівниця зима», «Весела зима» , « Зима» …).

Підсумок уроку . Слайд 17-18

Рефлексія

- Що нового ви дізнались на нашому уроці?

- Що вам найбільше запамяталося?

- Яку букву ми сьогодні вивчали?

Кiлькiсть переглядiв: 99

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.