Тема : закріплення знань про звукові значення вивчених букв.

Мета : Закріпити знання про звукові значення вивчених букв , вдосконалювати навички читання , уміння робити звуковий та звуко-буквенний аналіз слова, збагачувати словниковий запас учнів , виховувати інтерес до читання .

Тип уроку: урок закріплення знань.

Форма проведення уроку: інтерактивний урок.

Обладнання: предметні малюнки , демонстраційні картки букв , складова таблиця , записи на дошці.

ЗМІСТ УРОКУ

1.Організаційний момент. Активізація учнів до навчання .

-Подивіться мені в очі .Погляньте один на одного, посміхніться . Для того щоб справитися з завданнями цього уроку будемо працювати старанно , слухати уважно .

2.Ознайомлення з завданнями уроку .

-Тож завдання нині на уроці такі:

Не просто слухати , а чути .

Не просто дивитися , а бачити.

Не просто відповідати , а міркувати .

Дружно й плідно працювати .

Будемо гарно читати.

Звуко-складові моделі слів будувати , цікаві вправі та завдання виконувати

3.Повторення вивченого про звуки і букви.

1) Повторення вивчених букв , звуків .

А)Гра " В гостях у фермера ".

(на дошці виставлені предметні малюнки свійських тварин )

-Сьогодні ще раз завітаємо в гості до фермера . Скажіть які звуки можна почути в його господарстві ?

( Учні відповідають які звуки видає кожна тваринка, машина , трактор )

-Чиї голоси можна почути в лісі ?

Б)Гра " Хто що промовляє ?".

Вчитель Діти

Зозуля кує " Ку-ку , ку-ку ".

Голуб воркує " Гу-гу , гу-гу "

Півень кукурікає " Ку-ку-рі-ку "

Сова кричить "УУ-уу-уу"

-Як ви розпізнаєте птахів ? (за звуками ).

-Які це звуки ?( немовні звуки , звуки що зустрічаються в природі)

-За допомогою яких звуків спілкуються між собою люди ?( мовні звуки )

-Якими є мовні звуки ?( голосні й приголосні).

-Назвіть голосні звуки .

-Якими бувають приголосні звуки ?( тверді й м'які звуки )

-Чим позначаються звуки ?( буквами ).

-Чим відрізняється звук від букви ?( звуки ми чуємо і вимовляємо , а букви бачимо й пишемо ).

В)Гра " Впіймай звук - назви букву ".

( Діти називають звук , показують букву , якою він позначається , друкують відповідну букву.)

2) Відгадування загадок , побудова звукових моделей слів-відгадок.

А)Хто найперший входить в дім.

Потім всі хвостом за ним

(ключ).

Виє вітер у вікно

Стогне , завиває

***

Кіт не спить уже давно -

Вітер заважає.

***

Киця спить і в сні муркоче

Цілий день проспати хоче .

***

Мишка Мурчика злякалась,

Мерщій у нірку заховалась .

Лось і лосенятко з ним

Ліс для лосів рідний дім .

Спить старий , сердитий сом

Сниться сому сьомий сон .

Носоріг хворів на нежить

За здоров'ям він не стежить .

-Які звуки позначають названі букви ? ( приголосні).

4.Вправи на закріплення звуко-складового аналізу слів .

- Яке значення може мати слово ключ ?( Ключ від дверей ключ пташиний , скрипковий ключ ).

Б)Дуже довга в нього шия .

І смугаста як у змія .

Нею він через паркан

Заглядає наче кран .

(жираф).

В)Не стулить і на мить очей , вночі полює на мишей . Зате удень відпочива. Ні, це не кішка , а сова . (сова).

1. Графічний запис речень .

Гра " Знайди помилку ".

Я нагострив коз(с)у нову

І заходивсь косить траву .

-В якому слові помилка ?

-Складемо і запишемо речення зі словами коза - коса

Коса косить траву .

І_____ ____ ______ .

Мою козу звати Мілка .

І_____ ____ ______ .

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Встаньте , діти , посміхніться ,

Землі рідній поклоніться,

За щасливий день вчорашній

І до сонця потягніться .

В різні боки похиліться ,

Веретеном повертіться ,

Раз присядьте , два присядьте ,

І за парти тихо сядьте .

5.Читання складів, слів , речень з вивченими буквами .

1) Гра " Чарівна квітка"

2) Гра " Чарівне коло "

- Які слова прочитала булка в колі ?

3) Робота з букварем

(Читання речень з букваря ст. 48-49)

4) Гра “Хто в будиночку живе?

5) Робота в парах: (міні – таблиці в дітей)

6) Криптограма " Гномики "

Уважно гномиків розглянь .

Слова в прислів'я поскладай .

Який лозунг був у гномиків ? .

( Один за всіх - і всі за одного ).


7.Гра " Буквена математика (таблиця )

-Згадайте математичні дії і дізнайтесь. Кому допомагали гномики (Білосніжці).

6.Робота з дитячою книжкою

А) Слухання оповідання " Кошенятам на обід " .( додаток № 2)

-Як звали котиків?

-Які овочі вони любили їсти ?

-Які напої вони любили пити ?

Б)Виконання розмальовки до оповідання " Кошенятам на обід "

Кошенятам на обід


Жили-були двоє кошенят. Придумайте їм імена. Але в імені одного кошеняти звук [К] повинен зустрічатись в сере­дині слова, а ім'я другого повинно починатись з цього звуку.

Нехай будуть Котя і Мурка. У мами-кішки було багато турбот під час приготування обіду для кошенят. Давайте їй допоможемо.

Котя любив їсти такі овочі, назва яких починається на звук [к].

А Мурка любила їсти такі овочі, назва яких має цей звук у середині слова.

На перше Котя любив їсти страви, назва яких почина­ється і закінчується на звук [к].

А Мурка - страву, в назві якої цей звуку середині слова.

А що могла приготувати мама-кішка на друге?

Котя любив страви, назва яких теж починається на звук [к].

А Мурка любила на друге ті страви, в назві яких звук [к] є в середині слова.

На третє Котя любив пити напої, назва яких теж почи­нається на [к].

А Мурка - напої, в назві яких [к] зустрічається в сере­дині слів.

-Як їх звали?

-Як їх можна назвати? (Одне Котик, Котя, Котуня.

Друге Царапка, Васька, Мур-лика, Мурка, Муркотик).

-Які це овочі? (Картопля,капуста, квасоля),

-Які овочі любила їсти мурка? (Морква, петрушка, редька, баклажани).

-Яка це страва? (Капус­няк).

-Яка ж це страва? (Ок-рошка).

- Що любив їсти Котя?

(Каша, картопля, котлети і т.д.).

-Що любила Мурка?

(Налисники, макарони, рибку),

- Які це напої?

(Компот, квас),

-Які це напої?

(Шоколад, какао)



7. Підсумок уроку . Чистомовка

Ли- ли -ли - урок дружно почали .

Ло- ло -ло- діло в нас на лад пішло.

Ем- ем -ем - радість мамам ми несем .

Ли-ли-ли -дуже раді всі були .

Кiлькiсть переглядiв: 115

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.