Тема. Письмо вивчених букв, слів із вивченими літерами, речень за аналогією. Творчі вправи.

Мета:збагачувати словниковий запас дітей, повторити правила написання слів з великою буквою; удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, складати речення, записувати слова і речення під диктовку, складати речення за схемою; розвивати увагу під час списування з друкованого тексту, фонематичний слух, образне мислення та мовлення; виховувати в дітей охайність при письмі.

Обладнання:схеми для читання складів та слів; плакат «Правильно сиди під час письма»; картки для роботи за варіантами; схеми до речень; робочий зошит.

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Бесіда
— Які бувають звуки? (Голосні і приголосні)
— Наведіть приклад голосних звуків.
— Наведіть приклад приголосних звуків.
— Чим позначаються звуки на письмі? (Буквами)

2. Утворення та читання складів

3. Утворення та читання слів

4. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розташовувати зошит під час письма
• Правила сидіння за партою
• Розміщення зошита на парті
• Як тримати ручку під час письма

5. Каліграфічна хвилинка
1) Запис під диктовку букв: а, у, м, в, н, р, і, т.
2) Запис буквосполучень: ам, во, ні, ум, ни, ав, ім.
3) Запис слів: Анна, Аліна, Ніні, мама, Інна.

III. Повідомлення теми та завдань уроку
— Сьогодні на уроці ми закріпимо знання про раніше вивчені букви, згадаємо, як вони пишуться, поєднуються між собою та виконаємо багато цікавих вправ.

IV. Робота над матеріалом уроку

1. Гра «Кому — що?» (робота на картках)
— У кожного з вас на парті є картки, на яких записані слова. Ви маєте поєднати стрілочками слова першого стовпчика зі словами другого.

Варіант 1 Варіант 2
Бабусі сіно У тигра лапи
Борису бабку У гуски роги
Зубру жабу У корови кігті
Буслу абетку У лева грива

— Складіть з одним словосполученням речення і запишіть його.

2. «Яке слово зайве?»
Коса, косар, косити, квітка, косила.
— Яке з даних слів зайве? Чому?

3. Звуко-буквеннй аналіз слова квітка (усно)

Фізкультхвилинка

4. Робота на картках

Варіант 1
— Вставити потрібну букву.
Вар_а, мар_а, ко_ик, пло_ик, роик, міс_ок, кві_и, пас_а, міс_о.

Варіант 2
— З’єднати слова з тими буквами і буквосполученнями, яких не вистачає у слові.

Зір..а ум
Роз.. к
Ва..а он
Ваз.. з

5. Скласти схеми до поданих речень

З дерев восени падав лист.
Тато та Петрик гуляли в парку.
Лиска хотіла викрасти півника.

V. Узагальнення та систематизація вивченого матеріалу

1. Робота за варіантами (за картками)

Варіант 1
— Виписати слова з буквою «ес».
Іван, мама, сила, сіно, мило, слон, слова, вона, слива, мова.

Варіант, 2
— Виписати слова з буквою «пе».
Липа, півник, млин, мавпа, сум, сапа, Панас, масив, пісок, вулик.

Варіант З
— Виписати слова з буквою «ка».
Ліки, лісок, вода, санки, сніг, малина, сумка, синок, син, вуси, мама.

Варіант 4
— Виписати слова з буквою «де».
Весна, лід, ліс. Садівник, вода, дерево, пенал, тварина.

Фізкультхвилинка

2. Робота з деформованим текстом

ниПівки
Ватинлен ат синаВали ростивили нипівки. тиКві росвили ві-сикра. ниВо линеспри нипівки міма і вітато.

3. Добір речень до схем з тексту «Півники»

VI. Підсумок уроку
— Що сьогодні робили на уроці?
— Що вдалося зробити одразу?
— Під час виконання якого завдання виникли труднощі?

Кiлькiсть переглядiв: 91

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.