Тема. М’який знак. Написання ь (м’якого знака) у кінці слів

Мета:удосконалювати вміння робити звуко-буквений аналіз слів, зіставляти кількість звуків та букв у словах, складати речення за схемою; розвивати фонематичний слух, увагу, пам’ять дітей, уміння аналізувати структуру букви, порівнювати її з іншими; виховувати охайність при письмі, вимагати дотримання норм каліграфічного письма.

Обладнання:картки з друкованими та рукописними буквами; предметні малюнки; плакат «Правильно сиди під час письма»; малюнки до загадок; картки із завданнями; робочий зошит.

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Бесіда за матеріалом уроку читання
— З якою буквою ми ознайомилися на уроці читання?
— Чи позначає вона звук?
— Назвіть приклади слів, в яких вживається м’який знак.
— Покажіть цю букву в касі.

2. Гра «Впіймай звук»
— Зараз я буду вам називати слова, а ви повинні «спіймати» (плеснути в долоні) і запам’ятати лише ті з них, у яких є м’який знак.
Сіль, сир, тин, тінь, лось, ліс, рись, рис, карась, село, лосі, лось, горобець,

3. Повторення вивченого про м’який знак
— Пригадайте, що особливого про цю букву ви дізналися на попередньому уроці читання. (Буква ь (м’який знак) лише вказує на м’якість попереднього приголосного і не позначає ніякого звука.)

4. Усний звуко-буквений аналіз слова карась

III. Повідомлення теми та завдань уроку
— Сьогодні на уроці ми будемо вчитися писати м’який знак, слова з м’яким знаком та будемо виконувати багато цікавих вправ.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Демонстрування та порівняння друкованої літери з відповідною їй рукописною, з раніше вивченими літерами

2. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит під час письма
• Правила сидіння за партою
• Розміщення зошита на парті
• Як тримати ручку під час письма

3. Показ і пояснення вчителем написання букви на дошці
— М’який знак — це один елемент: коротка пряма лінія із заокругленням у вигляді овалу.

Алгоритм написання м’якого знака

1. Починаємо писати від верхньої рядкової лінії

2. Ведемо коротку пряму вниз на себе

3. Біля нижньої рядкової лінії заокруглюємо праворуч

4. Торкнувшись цієї лінії, ведемо, заокруглюючи, угору

5. Близько середини робочого рядка заокруглюємо ліворуч

6. Доводимо до середини короткої прямої лінії теж заокруглюючи і далі трохи по писаному

4. «Письмо» у повітрі

Пальчикова гімнастика

V. Робота в зошиті

1. Письмо букви по пунктирах зразка, потім — самостійно до кінця рядка

2. Письмо складів і слів (звертається увага на з’єднання букви з іншими буквами)

Фізкультхвилинка

3. Письмо речення з буквою

VI. Узагальнення та систематизація вивченого

1. Робота за варіантами

Варіант 1
Переписати скоромовку. Підкреслити м’який знак.

Сів Сень на пень,
Просидів весь день.

Варіант 2
Переписати скоромовку. Підкреслити м’який знак.

Маленький горобчик
Сів на стовпчик.

2. Робота за картками
— Треба виправити помилки, яких припустився Незнайко, і записати правильно слова в зошити.
Івась і Василько пишуть слова: осінь, міль, пальто, слизько, низько.
А Незнайко написав: зелень, л…он, пол…оти, сл…оза, пол…ові, кол…ори.

Пальчикова гімнастика

3. Списування з дошки
— Спишіть. Підкресліть букви, які позначають м’які приголосні звуки.
Пень, кінь, окунь, півень, рись, лось, липень, серпень, вересень, міль.

VII. Підсумок уроку
— Яку букву навчилися сьогодні писати?
— Чи важко було писати цю букву?

— Які слова з цією буквою ви писали?

Кiлькiсть переглядiв: 88

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.