Тема. Розпізнавання геометричних фігур.
Задачі на збільшення ( зменшення) числа на кілька
одиниць
Мета: закріпити поняття «об’ємні геометричні фігури»,
вміння встановлювати відповідність між
предметами та геометричними фігурами,
вправляти в розв’язуванні задач на збільшення
( зменшення ) числа на кілька одиниць; розвивати
логічне мислення, обчислювальні навички;
виховувати любов до природи, навколишнього
середовища
Обладнання: предметні малюнки, нумераційна таблиця,
геометричні фігури, сигнальні картки
Тип уроку: інтегрований
Хід уроку
І Організаційний момент
Вже дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав,
Тож і ми часу не гаймо,
Працювати починаймо.
ІІ Мотивація навчальної діяльності й підготовка до роботи
- Діти, погляньте на цю картину. (Звучить аудіозапис звуків болота)
Сохне річка від безводдя
Стала зовсім заболочена й мілка.
Тільки жаби хороводять,
Де рогіз і осока.
Атам, де у спеку купались
Вода ж була, як шовк м’яка.
Нині ж – захімізувалась
І від річки все втіка.
- Який настрій викликала у вас ця картина?
- Яка річка протікає через ваше місто?
- На вашу думку наша річка чиста чи забруднена?
- Діти, сьогодні я підслухала розмову пташок і ось, що підслухала:
Ой біда, біда, біда!
Гине наша річка.
- Пташки передали мені листа від річки із зверненням до вас:
Любі мої першокласники школи №7. Допоможіть мені будь ласка звільнитися від цього бруду і повернути всіх мешканців, які тут живуть!
ІІІ Оголошення теми і мети уроку
- Отже, діти, щоб річку врятувати і повернути мешканців сьогодні на уроці:
Ми будемо міркувати.
А також рахувати,
Розв’язувати задачі,
Свій розум розвивати.
- Сьогодні на уроці ми встановимо відповідність між предметами та геометричними фігурами і розв’яжемо задачі на збільшення (зменшення) числа на кілька одиниць.
/V Актуалізація опорних знань учнів
4.1. Усний рахунок. Гра « Хто швидше»
- Наше сонечко хочуть заховати хмарки. Давайте не дамо їм це зробити. На хмаринках написані приклади , розв’яжіть їх та за допомогою числового віяла покажіть відповідь.
5+2 4+3 7-5 8-3 10-6 6+2 3+2
4.2. Гра «З’єднай числа»
- Молодці, перше випробування ви пройшли, а тепер, згідно з наступним випробуванням, нам потрібно з’єднати числа у порядку зростання і отримаємо малюнок. (Рибка)
4.3. Гра « Встанови відповідність» ( с.94. впр.1)
- Наступне наше випробування – гра « Встанови відповідність». Виконавши це завдання, ми витягнемо із річки пусту пляшку і врятуємо рибку.
- Пригадайте на минулому уроці ми вчили геометричні фігури.
- Які бувають геометричні фігури?
- Які ви знаєте плоскі фігури?
- Які об’ємні?
4.4. Фізкультхвилинка
4.5.. Робота з нумераційною таблицею
- А зараз нам потрібно витягнути із річки черевик.
- Погляньте на нумераційну таблицю. Прочитайте числа, записані у таблиці. Назвіть найбільше (найменше) число.
1 | 0 |
9 | |
1 | 5 |
1 | 7 |
5 |
4.6. Каліграфічна хвилинка
- Запишіть у зошитах число, класна робота. Пропишіть каліграфічно найменше двоцифрове число. (10)
4.7. Вправа « Заповни віконечко» (с.94, впр.2)
_ Молодці, ви витягли черевик. А тепер за планом потрібно витягнути консервну банку. Для цього вам потрібно виконати завдання в підручнику на с.94.
- Як ви розумієте поняття «попереднє число», «наступне число»?
- Молодці! Витягнули з річки банку.
V Розвиток математичних знань
5.1. Фізкультхвилинка ( пальчикова гімнастика)
- Давайте трішки відпочинемо і зробимо гімнастику для наших пальчиків.
- А тепер з новими силами приступимо далі рятувати річку. А зробимо це тільки тоді, коли розв’яжемо задачу.
5.2. Робота над задачею ( підручник с.94, №4)
С. – 6 пр.
Ч. - ?, на 4 пр. ? >
- Що означає на більше?
- Якою дією будемо розв’язувати задачу?
6 + 4 =10 ( пр.)
- Ось і звільнили нашу річку від бруду!
V/ Підсумок уроку
6.1. Розфарбовування малюнка
- Ось і звільнили ми нашу річку від бруду. Одна лише жабка сумує на березі. Давайте повернемо мешканців річки. А для цього у вас на парті лежить рибка. Але це рибка не проста, а математична. Для того, щоб її розфарбувати вам потрібно приклади розв’язати. А як впораєтеся із цим завданням, то поверніть своїх рибок у річку. (Діти прикріпляють рибок на макет річки)
- Діти, чи допомогли наші знання з математики врятувати річку?
Бережіть природу. Любі діти,
Пам’ятаймо це і я, і ви.
Маймо в серці зерна доброти.
Ці зернята будуть проростати,
Спів душі почуєте своєї,
Про природу станете ви дбати,
Вірним другом будете для неї.
Коментарi