Тема: Лічба в межах 20. Розв’язування задач та прикладів. Урок – гра «Знайди скарб з Лунтіком».

Мета: закріплювати знання учнів з арифметичних дій додавання і віднімання, формувати навички лічби в межах 20, учити креслити відрізки за текстовою умовою, вчити складати та розв’язувати задачі та приклади, розвивати мислення, виховувати уважність.
Обладнання: підручник, зошит, картки, матеріал для усної лічби,набір геометричних фігур, малюнки

Хід уроку

І. Організація класу.
1. Всі сідайте тихо,діти.
Домовляймось не шуміти.
Руку гарно піднімайте,
На уроці не дрімайте.
Щоб не було нам мороки,
Всі готові до уроку?
2. Дихальні вправи «Здуй сніжинку».
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1. «Розминка». Картки з прикладами.
2. «Розфарбованка» з прикладами
3. «Ти мені - я тобі» (числа в межах 20, приклади).
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
1. Вступна бесіда.
У нас сьогодні не просто урок, а урок – гра «Знайди скарб з Лунтіком». Хто такий Лунтік? Ось що про нього пишуть в Інтернеті вільна енциклопедія Вікіпедія.
Одного разу на Місяці незвичайний малюк і потрапив до нас на Землю. Де зустрів багато надійних друзів. (відео)
2. Лист від Лунтіка. (нагородження Лунтіками).
Виконуємо приклад і крокуємо переставляючи фішку.
ІV. Розвиток математичних знань.
1. Зустріч з Піскар Івановичем.
Математичний диктант
Кожний з вас розумний дуже,
Кожен має свій талант.
Зараз з вами ми напишем
З математики диктант.
Зошит правильно поклали,
Ручки в руки узяли і писати почали.
1) Записати число, в якому 1дес.3од.,1дес. 5 од., 1 дес. 1од.,2 дес.;
2) Записати числа другого десятка;
3) Задачі – вірші
Взаємоперевірка.
Хвилинка найрозумнішого «Незакінчені речення».
o Числа при додаванні називаються…..
o Щоб збільшити число на кілька одиниць треба…
o Щоб зменшити число на кілька одиниць треба……
o Щоб порівняти два числа треба….
Ну що ж, розв’язавши приклад Піскар Івановича крокуємо далі.
2.Баба Капа підготувала нам «Заморочки з бочки» та задачі.
1) Розв’яжіть приклади.
10+8= 12-6=
14-5= 19-7=
2) Розвязування задач.
Крокуємо далі.
3.Генерал Шер проведе зарядку. Музична зарядка.
Розв’язуємо приклад і продовжуємо свій путь.
4.Зустріч з Вупсенем і Пупсенем.
У братів відрізок довжиною 1дм. Накресліть відрізок на 2см довший.
5.Міла.
Робота з підручником.
V. Хвилинка відпочинку. Гра «Чотири стихії» (Земля – руки вниз, повітря- руки вгору, вогонь – руки до грудей, вода – хвилька).
VІ. Закріплення.
Ось і дійшли ми до скарбу. Тут літери. Давайте спробуємо з них скласти слово. (ЗНАННЯ).
То для чого нам потрібні знання?
VІІ. Підсумок уроку.
Працювали без мороки
І ніхто не лінувавсь.
Хто як міг, так і старавсь.
Підведемо підсумок нашої подорожі з Пчельонком.
Хто зібрав більше «Лунтіків».
(Передаючі Пчельонка відповідають на питання)
- Цей урок мене навчив….
- Що запам’ятали із сьогоднішнього уроку?
- Які завдання були важкими для виконання?
- Які виконали дуже легко?
Працювали дуже добре
І почули у кінці.
Що у 1 –в класі
Діти просто молодці!
Кiлькiсть переглядiв: 79

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.