Урок « Математика» Тема.Десяток.

Мета:ознайомити учнів з новою лічильною одиницею — десятком; продовжити роботу з формування поняття числа й натуральної послідовності чисел; закріпити вміння і навички додавання й віднімання в межах 10.

Обладнання:предметні малюнки, палички, набір цифр.

Хід уроку

  1. Актуалізація знань учнів

1. Вставити пропущені числа.

1 2 ... 4 ... ... 7 ... 9 ...

2. Виписати числа, які менше числа 6.

1, 6 ,7 ,10, 3, 2.

II. Вивчення нового матеріалу

1.Підготовча робота. Вправи з геометричним матеріалом

— Покладіть 8 кружечків. Додайте ще 1.

— Скільки стало кружечків?

— Як отримати 9 кружечків?

— Складіть приклад.

— Покладіть 9квадратиків. Додайте ще 1. Скільки стало квадратиків?

— Як утворили число 10 із числа 9?

— Відрахуйте 10 паличок. Зв’яжіть їх у пучок (обмотати ниткою).

— 10 одиниць утворюють нову лічильну одиницю — десяток.

Десятками можна рахувати яйця, ґудзики, горіхи та інші предмети.

Учитель виставляє на дошці 3 пучки паличок, 6 пучків паличок.

— Скільки десятків паличок? Скільки десятків яєць вміститься в підставку для яєць? (Показує контейнер на 30 яєць)

Висновок:якщо предметів багато, їх зручно лічити десятками.

2.Утворення чисел другого десятка

— Покладіть на десяток кружечків зверху ще 1 кружечок. Скількистало кружечків? (Десяток і 1)

— Як називається число, яке йде за числом 10?

— Скільки десятків і скільки одиниць утворили одинадцять?

— Назвіть числа від 7 до 11.

— Як утворити наступне число? (Покласти ще 1 кружечок)

— Як прочитати нове число? (12)

— У назві числа спочатку називають кількість одиниць.

3.Робота з підручником

Утворення чисел 11–20.

4.Фізкультхвилинка

5.Розв’язання задачі

6.Задача на розвиток логічного мислення

— Який предмет потрібно намалювати в пустій клітинці? Чому?

III. Підсумки уроку

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 124

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.