Тема уроку: Десятковий склад числа. Лічба на заданому числовому відрізку в прямому і зворотному порядку. Порядкова лічба. Розв’язування прикладів на додавання і віднімання. Розв’язування задач.

Мета уроку :поповнювати знання, уміння, навички учнів про десятковий склад числа. Продовжувати вчити дітей проводити найпростіші математичні дії з числами. Корегувати знання та вміння дітей щодо назв чисел другого десятку, виправляти під час використання числівників у межах 20. Продовжувати вчити дітей розв’язувати задачі. Удосконалювати вміння дітей працювати самостійно.
Розвивати логічне та абстрактне мислення учнів. Виховувати любов до рідної мови через гру, використовуючи цікаві завдання, вправи.

ХІД УРОКУ


I. Організаційний момент
II. Актуалізація опорних знань учнів
1) Усний рахунок
- Ви любите казки? Добре їх знаєте? Чому казки називають народними?
- Якщо ви любите казки, добре знаете їх, як ви думаєте, куди ми зробимо подорож?
- Сьогодні ми з вами зробимо подорож у казку. А у яку ви довідаєтеся , коли розв’яжете приклади.

Т Е Р Е М О К
12 17 13 20 6 10 16
10+2=
10+6=
10+10=
10+3=
9+1=
11+7=
9-3=
ТЕРЕМОК
III Повідомлення теми і мети уроку.
IV . Робота по темі уроку.
Сьогодні ми і далі будемо знайомитися з поняттям десяток та десятковий склад числа.
1) Відновлення числового ряду. Рахунок прямий і зворотній.
«Віднови числовий ряд»
Числовий ряд
- Порахуйте від 1 до 20
- Порахуйте від 20 до 1
- Порахуйте від 4 до 20
- Порахуйте від 11 до 18
- Порахуйте від 10 до 20
Увійшла мишка в теремок і стала в ньому жити.
2) Математичний диктант. Десятковий склад числа.
Лягушка- квакушка
- Прискакала до терема жаба-квакушка й запитує:
- Терем-теремок! Хто в теремі живе?
- Я, мишка-норушка! А ти хто?
- А я жаба-квакушка.
- Пусти мене до себе жити!
- Добре, але якщо виконаєш завдання.
- Нам треба написати математичний диктант. А в чому ми пишемо математичний диктант? Тоді відкриваємо зошит, від попередньої роботи відступаємо 4 клітинки вниз і десять вправо і записуємо «Класна робота»
Класна робота
14 4 13 15 3 16 20 12 (на дошці теж)

- прочитайте всі числа (читають по черзі називаючи кількість десятків та одиниць)
-прочитайте тільки двозначні числа.
-прочитайте однозначні числа.
- Жаба стрибнула в теремок. Стали вони вдвох жити.
3) Десятковий склад числа
Зайчик - пострибайчик
Біжить повз зайчик-пострибайчик. Зупинився й запитує:
- Терем-теремок! Хто в теремі живе?
- Я, мишка-норушка!
- Я, жаба-квакушка. А ти хто?
- А я зайчик-пострибайчик
- Пустіть мене до себе жити!
- Добре, але якщо виконаєшь завдання.
Десятковий склад числа
Давайте пригадаємо із яких розрядів складаються двозначні числа?
1дес.5 од = 1дес.1 од =
1дес.7 од = 1дес.4 од =
1дес.9 од = 1дес. 8 од =
Заєць скок у теремок!
Стали вони втрьох жити.
4) фізхвилинка
Лисичка
Іде лисичка-сестричка. Постукала у віконце й запитує:
- Терем-теремок! Хто в теремі живе?
- Я, мишка-норушка.
- Я, жаба-квакушка.
- Я, зайчик-пострибайчик
- А ти хто?
- А я лисичка-сестричка.
- Пустіть мене до себе жити !
- Добре, але якщо ти нам допоможешь відпочити.
Фізхвилинка
Забралася лисичка в теремок. Стали вони вчотирьох жити.
5) Розвязування задачі.
Вовк
Прибіг вовчок-сірий бочок, заглянув у двері, і запитує:
- Терем-теремок! Хто в теремі живе?
- Я, мишка-норушка.
- Я, жаба-квакушка.
- Я, зайчик-побігайчик.
- Я, лисичка-сестричка.
- А ти хто?
- А я вовчок-сірий бочок.
- Пустіть мене до себе жити!
Подумали звірі і кажуть:
- Добре, але якщо ти розв’яжеш задачу.
Малюнок до задачі
Пішли вовк і лисичка на рибалку. Лисичка спіймала 5 рибин , а вовк на 2 рибки більше. Скільки рибок спіймав вовк?
- Про кого задача?
- Що робили вовк і лиса?
- Нам відомо скільки рибин спіймала лисичка?
- Скільки?
- Чи відомо нам скільки рибин спіймав вовк?
- А що відомо?
- Яке питання задачі?
- Перед тим як розв’язати задачу давайте складемо коротку умову.
Коротка умова задачі
- Про кого задача?
- Якими буквами по значимо в короткій умові задачі.
- Що нам відомо про лисичку?
- А про вовка?
- Якою стрілочкою позначимо ,що вовк спіймав більше ніж лисичка?
1-2 учня розказують умову задачі , спираючись на коротку умову.
- Отже, якщо вовк спіймав більше то якою дією ми розв’яжемо цю задачу?
- Який можна скласти приклад?
- Яка відповідь?
Вовк і вліз у теремок. Стали вп’ятьох жити.
V . Закріплення вивченого. Самостійна робота .Ведмідь
От вони все в теремку живуть, пісні співають.
Раптом іде повз ведмідь клишавий. Побачив ведмідь теремок, почув пісні, зупинився й заревів щосили:
- Терем-теремок! Хто в теремі живе?
- Я, мишка-норушка.
- Я, жаба-квакушка.
- Я, зайчик-побігайчик.
- Я, лисичка-сестричка.
- Я, вовчок-сірий бочок.
- А ти хто?
- А я ведмідь клишавий.
- Пустіть мене до себе жити!
Звірі йому відповідають:
- Ми з задоволенням тебе впустили, але ж ти такий великий , а в нас вже і місця немає.
- Я буду у вас на даху жити.
Поліз ведмідь на дах і тільки сів – трах-тарарах! - затріщав теремок і весь розвалився. Ледве встигнули з нього вискочити мишка-норушка, жаба-квакушка, зайчик-побігайчик, лисичка-сестричка, дзиґа-сірий бочок – усе цілі й непошкоджені.
Прийнялися вони колоди носити, дошки пиляти — новий теремок будувати.
Дружба їм помогла.

- А в той час поки звірі відбудовують теремок ви теж попрацюєте.
Подивимося, які ви дружні, як умієте працювати самостійно.
Будівництво теремка
У кожного завдання-картка : Виміряти довжину шляху мишки (вовка, лисички, зайця і т.д до теремка)
VI . Пдісумок уроку
- Попрацювали звірі на славу. Вибудували новий теремок. Краще колишнього вийшов теремок! Стали вони разом жити – поживати, так добра наживати.

Кiлькiсть переглядiв: 119

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.