Тема: Числовий вираз. Складання числових виразів за практичними діями з предметами, малюнками. Розв’язування текстових задач на знаходження суми.
Мета: вчити розрізнювати поняття «рівність», «нерівність»; вправляти у складанні і розв язуванні задач за малюнками; вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати пізнавальну активність, увагу, виховувати інтерес до математики, уміння працювати в колективі.
Обладнання:картки – підказки, завдання від діда Цифроїда, картка до ігор « Цифри поховались», «Віночок», «Склади картинку», бджілки, маски Зайчика й Лисички.
Тип уроку: урок-гра з елементами казки.

Хід уроку


І.Орг. частина
Любі діти,у наш клас
Завітали гості щирі!
Привітайте в добрий час
Гостей з посмішкою й миром
Ми вам раді люди добрі
І вітаєм щиро вас
І запрошуєм ласкаво
На урок у перший клас
ІІ.Оголошення теми і мети
-Сьогодні на уроці ми будемо порівнювати значення числового виразу і число. Складати і розвязувати задач, збільшувати і зменшувати число на кілька одиниць, ГРАТИ В ЦІКАВІ МАТЕМАТИЧНІ ІГРИ
-Що ви очікуєте від уроку?(Відповіді дітей)
Забігає Зайчик
Зайчик: Допоможіть,допоможіть!
-Що трапилось?
Зайчик: Хитра лиска в дім зайшла,
Одурила, обхитрила,
І залишила ні з чим.
Частуваннячко забрала,
Що для вас я готував,
І хвостом своїм махала,
І сліди всі замела.
Любі діти, допоможіть,
Частування поверніть.
Лиска ця розумна дуже,
Додає все, віднімає,
Знає лінії, множини,
І задачі всі рішає,
Коли зробим всі завдання
Частування поверне.
А вам залишила підказки,
Хто уважний добере.(віддає великий конверт вчителю)
-Ну що дітки допоможем зайчику?(відкриває конверт, щось читає)
Лисичка й справді хитра й розумна, ми повинні виконати всі завдання але спочатку їх треба знайти.
Тож давайте на хвилинку уявимо себе детективами
Хто такий детектив?
Гра «Ми актори - детективи»
- Покажіть як ходить детектив?
- Як крадеться?
- Як спостерігає?
- Як повертається направо?
- Як повертається наліво?
- Як ховається у засідці?
А яким повинен бути детектив?
(Відповіді:розумним, терплячим, вміти порівнювати,долати перешкоди, йти до своєї мети і т.д)
III АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ
1.Завдання принесли нам бджілки. Знайдіть їх, родивіться і порахуйте.( бджілки «розлетілись» по класу, всі вони різні, одна сидить на ромошці, друга їсть мед, є бджілка, що тримає суничку, сердечко, і т. д. )
-Скільки бджілок?(7)
-Першою нам допоможе бджілка, знайдіть її.(вчитель показує картку зображенням ромашки)
Вона приготувала завдання від діда Цифроїда
2. Математична розминка ( завдання від діда Цифроїда )
Жив - був дід-Цифроїд
Їв він цифри на обід
Ось поїв і наші з чаєм
Встав яких не вистачає

1 2 3 5 6
9 8 6 5 4

6 7 8 10 6 4 3 2 1
Цифроїд деякі цифри над їв. Відгадайте їх.
Продовжіть ряд
2,4,6…
1,3,5…
Дайте характеристику числу 5;7;10;4
Як називаються числа при додаванні?
Як називаються числа при відніманні?
З приклада на додавання складіть два приклади на віднімання
5 + 3 = 8 7 + 2 = 9
Ми зробили вирази на додавання і віднімання, як,їх можна ще назвати?
( рівності)
Задача На клумбі зацвіли ромашки і волошки, як можна скласти букет з трьох квіток?
3. Молодці! Нам слід вирушати далі до іншої бджілки. Як ви думаєте, де вона?
Вчитель показує картку з суничкою. Діти повинні знайти бджілку що тримає в руках суничку.
Ще наша бджілочка хоче навчитись розв язали задачі.
ІV Робота над задачами
Робота з підручником
- З яких частин складається задача?
Задача 1
Скільки рибок у дівчинки?
Скільки у хлопчика?
Складіть питання до задачі.
Розв’яжіть
Скажіть відповідь
Шукаючи більше число слід додавати.
Задача 2
Скільки шишок у білочки?
Скільки у зайчика?
Яке питання можна поставити до задачі?
Складіть задачу
Повторіть питання
Розв’яжіть
Дайте відповідь
Шукаючи менше число слід віднімати
V. Шукаємо бджілку (вчитель показує картку де зображені червоні крила)
Ця бджілка дуже працьовита, давайте з квіток з яких вона зібрала медок, складемо вінок
Гра « Збери вінок» ( кругові приклади)
8 – 2 = 6 9 – 1 = 8 4 + 5 = 9 7 + 1 = 8
6 – 2 = 4 8 – 3 = 5 5 + 2 = 7
Якщо вираз містить знак =, як його можна назвати?
Фізкультхвилинка.
Шукаємо наступну бджілочку
Наступна бджілка забула всі цифри. Треба допомогти
Робота в зошитах
1. Письмо цифри 7
2. Гра «Цифри поховалися» ( знайти цифри, що сховались і записати їх)
3. поставити знаки =
2 + 1 + 1… 5 9 – 1 – 1 … 7
7 – 2 … 6 4 + 2... 5
6 + 2 … 5 8 – 3 … 7
Якщо вираз містить знак як ми його називаєм?
Складіть нерівність самостійноі запишіть її.Прочитайте.
Фізкультхвилинка для пальців, очей
Шукаємо останню бджілочку
Робота в групах
Гра «Склади картинку»
( скласти з геометричних фігур картинку, порахувати кружечки, трикутники, квадрати)1гр. – завдання біля червоного кружечка; 2 гр.- завдання біля синього трикутника; 3 гр.- завдання біля зеленого квадрата;
Підсумок уроку
Всі завдання бджілок ми виконали.
Давайте згадаємо над чии ми працювали на уроці, скажем про це голосно в мікрофон, щоб почула лисичка.
«Мікрофон»
(додавали,віднімали, розв язували приклади, порівнювали числа, з геометричних фігур складали картинки…)
Ми завдання розв язали,
Додавали, віднімали,
Грались, думали, співали,
тож лисичко повертай,
частування віддавай!
Встає дівчинка – лисичка, швидко одягає маску.
Частування поверну,
Морквою всіх пригощу,
Вітаміни силу й розум вам дадуть
Щоб раділи мами й тата,
Що зростаєте бадьорі,
сильні, мужні і здорові!
( лисичка і зайчик всіх пригощають морквою)

Кiлькiсть переглядiв: 111

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.