ПОЛОЖЕННЯ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ ХЕРСОНСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І - III ступенів № 8

Назва - “Еверест ”. Статус – Парламентська республіка.

Розділ 1

Основні положення.

1.1Учнівське самоврядування у ЗОШ І - III ступенів №8 створюється з метою забезпечення виконання учнями своїх обов’язків, захисту їх прав, сприяння гармонійного розвитку особистості учнів, формування у них навичок майбутніх організаторів, керівників.

1.2У своїй діяльності органи учнівського самоврядування керуються Конституцією України та Чинним Законодавством та Положенням про учнівське самоврядування.

1.3Органи учнівського самоврядування сприяють організації навчальної, наукової, культурно - просвітницької, спортивно - масової, волонтерської, правозахисної, екологічної, історико-пошукової та ін. діяльності за участю учнів школи, за тісної співпраці з адміністрацією школи, громадськістю а також молодіжними службами та організаціями.

Розділ 2

Схема підпорядкування.

1. Головним органом учнівського самоврядування є Шкільний Парламент (далі ШП) Учнівської республіки на чолі з Президентом школи. Члени ШП обираються на пропорційній основі (по 2 учні від класу 5 — 11 класів). Делегати до ШП обираються голосуванням у кожному класі. Вибори провести до 15 вересня кожного року.
  2. ШП буде поділено на центри за напрямками роботи. Центр - робочий підрозділ ШП.
  3. На чолі Учнівської республіки стоїть Президентом школи .
  4. Президентом школи обирається з числа членів ШП за результатами загально шкільних виборів.
Розділ З

Основні функції та напрямки роботи учнівського самоврядування.

3.1Головними напрямками роботи органів учнівського самоврядування мають бути:

• сприяння навчально - виховній роботі
  • сприяння науковій роботі
  • сприяння культурно - освітній роботі
  • сприяння спортивно - масовій роботі
  • проведення якісного дозвілля
  • підвищення ініціативності
  • волонтерський рух
  • правозахисна діяльність
  • дисциплінарний контроль
  • екологічна діяльність
  • волонтерська діяльність
  • історико -пошукова діяльність
    1. Основними завданнями органів учнівського самоврядування є:
  • координація дій органів шкільного самоврядування.
  • забезпечення і захист прав та інтересів учнів.
  • сприяння навчальній науковій та творчій діяльності учнів
  • сприяння у створенні необхідних умов для відпочинку і розвитку учнів
  • розгляд скарг, пропозицій та побажань
  • внесення пропозицій
  • вирішення важливих проблем найрізноманітніших спрямувань.
  • всебічна підтримка талановитих учнів
  • підтримка належної дисципліни, контроль відвідування
  • контроль та корекція навчально-виховного процесу.
  • Активізація учнівської ініціативи
  • Підвищення рейтингу навчального закладу
  • Психологічна підтримка
    1. Функції та напрямки роботи можуть змінюватись або доповнюватись згідно потреб, конкретних ситуацій та пропозицій підчас роботи учнівського самоврядування.
Розділ 4

Режим роботи.

4.1 Загальні Збори ШП проводяться обов’язково раз на місяць, де обговорюється план роботи на місяць, пріоритетні напрямки діяльності, розглядаються скарги, прохання, побажання та ін. На засіданні має обов’язково бути присутнім куратор, а також члени наглядової ради.

4.2. Робочі збори членів учнівського самоврядування проводяться раз на тиждень або частіше.

4.3Рішенням ШП або Голови ради може бути призначене термінове або позачергове засідання ШП за необхідністю.

4.4Засідання може вважатись правомірним за умови реєстрації 90% членів ШП.

4.5Рішення приймаються більшістю голосів, відкритим голосуванням. Зміни та доповнення до Положення приймаються за умови, якщо за них проголосує не менше 2/3 депутатів ШП.

4.6У виключних випадках за відсутності кворуму або нагальної потреби вирішення питання президент має право одноосібно приймати рішення і несе за нього повну відповідальність.